Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 22.07.2001 - Tyrnävä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 66,69 73,44
Sija 2Voltti Tapani Valmet 565 Ylivieska 64,73 71,95
Sija 3Kivimäki Voitto Valmet 565 Alavieska 67,74 71,36
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP 89,86
Sija 2Sandberg Jan Madame Tanska FP 71,19
Sija 3Holm Hans-Peter Midnight Oil Vaasa 40,55 48,90
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila 95,37 97,79
Sija 2Uusitalo Osmo Ford 5000 Haapavesi 79,27 84,19
Sija 3Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 68,97 77,23
Sija 4Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 56,36 59,39
Sija 5Kivimäki Voitto Valmet 565 Alavieska 49,59 53,79
Sija 6Ojala Timo John Deere Tyrnävä 49,51 49,33
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä FP FP
Sija 2Herlevi Johanna Doris Kälviä FP 109,24
Sija 3Herlevi Matti Caesar Kälviä FP 101,27
Sija 4Hämäläinen Pertti Bison Pöytyä 77,94 85,56
Sija 5Jensen Jacob Bryndom Bukke Bruse Tanska 79,86 77,18
Sija 6Vähätalo Jukka Ursula Somero 79,29 77,96
Sija 7Galsgord Michael John Deere Tanska 70,54 73,88
Sija 8Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 69,43 36,61
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki FP
Sija 2Hietanen Jukka Mad Moose Jurva 56,28 93,07
Sija 3Nisonen Markku Mad Max Myrskylä 70,06 69,08
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP 79,82
Sija 2Christensen Rasmus Big Mamma II Tanska 84,52 FP 68,01
Sija 3Sandberg Jan Madame Tanska 98,97 94,14
Sija 4Anteroinen Rauno Fine Line Tarvasjoki 34,88
Sija 5Holm Hans-Peter Midnight Oil Vaasa 9,95
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Niemi Esa Ursus 1634 Hyvinkää 89,01
Sija 2Laine Timo MF 699 Marttila 71,32
Sija 3Uusitalo Osmo Ford 5000 Haapavesi 62,00
Sija 4Uotila Saku Ford 5000 Järvelä 45,62
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Hämäläinen Pertti Bison Pöytyä FP
Sija 2Vähätalo Jukka Ursus 1224 Somero 96,20 10,22
Sija 3Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 84,48 82,13
 
SUPER STOCK 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Perä Mikko MP-LIFT Ylistaro FP
 
FARMI 8000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Niemi Esa Ursus 1634 Hyvinkää 78,41
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Christensen Rasmus Big Mamma II Tanska FP 84,74
Sija 2Sandberg Jan Madame Tanska FP 62,99