Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 23.06.2002 - Haapajärvi Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kangas Jarmo Ford Nivala 88,69
Sija 2Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 63,52 88,67
Sija 3Kivimäki Voitto Valmet 565 Alavieska 66,83 81,31
Sija 4Laitamäki Jukka Majori Kauhajoki 76,59 78,07
Sija 5Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 66,36 72,42
Sija 6Laulumaa Esa Massey Ferguson Petäjäskoski 62,02 68,15
Sija 7Voltti Tapani Valmet 565 Ylivieska 66,55 66,46
Sija 8Voltti Tomi Valmet 359 Ylivieska 60,55 53,33
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila FP
Sija 2Mannila Ossi IH 684 Kauhajoki 86,78 82,77
Sija 3Salmela Markku Valmet 1203 Haapajärvi 75,70 84,20
Sija 4Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki 77,79 64,30
Sija 5Mäntykoski Simo Valmet 900 Nurmo 71,39 67,21
Sija 6Kangas Olli Ford Nivala 60,53 67,06
Sija 7Kangas Jarmo Ford Nivala 52,49 56,26
Sija 8Laitamäki Jukka Majori Kauhajoki 53,57 55,85
Sija 9Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 51,48 38,16
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Johanna Doris Kälviä FP
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä 89,12 89,44
Sija 3Vähätalo Jukka Ursula Somero 73,50 69,67
Sija 4rn Christer The Eagle Kuni 52,51
Sija 5Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 26,96 49,79
Sija 6Hämäläinen Pertti Bison Aura -
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki FP FP
Sija 2Hietanen Jukka Mad Moose Jurva 51,26
Sija 3Nisonen Markku Mad Max Myrskylä 30,76 43,78
Sija 4Isomäki Martti Diesel Koski 21,95 29,81
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP
Sija 2Matikainen Martti Paratiisin Kiitäjä Oulainen 34,74 30,53
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska FP 68,62
Sija 2Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää FP 63,02
Sija 3Poikselkä Mikko Case 1455 Päntäne FP 62,69
Sija 4Tiainen Mikko Valmet 905 Vihti 92,05 92,78
Sija 5Niemi Juha Fiat 80-90 Haapajärvi 40,69 42,10
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää FP 93,98
Sija 2Koskinen Juha Harkov Lappila FP 92,77
Sija 3Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska FP 76,26
Sija 4Tiainen Mikko Valmet 905 Vihti FP 64,35
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Johanna Doris Kälviä FP 103,95
Sija 2Vähätalo Jukka Ursula Somero FP 89,84
Sija 3Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 36,59 FP 38,48
Sija 4rn Christer The Eagle Kuni 59,99
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele 34,30 27,76