Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 07.07.2002 - Härmä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 90,19 83,09
Sija 2Laitamäki Jukka Fordson Major Kauhajoki 89,34 85,05
Sija 3Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 85,28 73,52
Sija 4Kangas Jarmo Ford Nivala 83,71 84,74
Sija 5Voltti Tapani Valmet 565 Ylivieska 81,70 83,45
Sija 6Kivimäki Voitto Valmet 565 Alavieska 83,42 79,93
Sija 7Voltti Tomi Valmet 359 Ylivieska 70,12 64,99
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP
Sija 2Andersson Matias Belsebub Sundsvall 75,55 87,49
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila FP
Sija 2Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki 73,82 95,31
Sija 3Mannila Ossi IH 684 Kauhajoki 82,83 85,08
Sija 4Laitamäki Jukka Fordson Major Kauhajoki 74,34 78,48
Sija 5Kangas Jarmo Ford 5000 Nivala 68,55 77,03
Sija 6Mäntykoski Simo Valmet 900 Nurmo 75,82 70,61
Sija 7Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 71,45 72,95
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä FP 77,01
Sija 2Herlevi Johanna Doris Kälviä FP 74,04
Sija 3Vähätalo Jukka Ursula Somero FP 59,38
Sija 4Herlevi Matti Caesar Kälviä FP -
Sija 5Hämäläinen Pertti Bison Aura 40,67
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki FP FP
Sija 2Nisonen Markku Mad Max Myrskylä 88,29 FP 92,63
Sija 3Hietanen Jukka Mad Moose Jurva 79,71 75,86
Sija 4Isomäki Martti Diesel Koski TL 26,71 27,06
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä 95,21
Sija 2Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele 76,80
Sija 3Andersson Matias Belsebub Sundsvall 52,16 46,27
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska 91,89 FP 73,13
Sija 2Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää FP 67,66
Sija 3Poikselkä Mikko Case IH 1455 Kauhajoki 86,31 86,58
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää 95,81
Sija 2Koskinen Juha Harkov T-150K Lappila 94,75
Sija 3Niemelä Vesa New Holland TM150 Seinäjoki 81,99
Sija 4Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska 69,92
Sija 5Poikselkä Mikko Case IH 1455 Kauhajoki 61,66
Sija 6Välimäki Matti Fendt 916 Jurva 60,41
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Hämäläinen Pertti Bison Aura FP 4,22
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä FP -
Sija 3Vähätalo Jukka Ursula Somero 74,63
 
SUPER STOCK 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Perä Mikko MP-LIFT Ylistaro FP
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP
 
KUORMA-AUTOT avoin
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Lammi Pentti Scania 144 Alahärmä FP 120,92
Sija 2Nukala Mika Scania R 164 Alahärmä FP 119,39