Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 21.07.2002 - Tyrnävä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 88,67 93,46
Sija 2Kangas Jarmo Ford 5000 Nivala 81,71 87,92
Sija 3Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 78,63 86,78
Sija 4Voltti Tapani Valmet 565 Ylivieska 74,00 85,51
Sija 5Kivimäki Voitto Valmet 565 Alavieska 75,92 83,12
Sija 6Laulumaa Esa MF Oulainen 79,00 81,38
Sija 7Kallinen Vesa Nuffield Tyrnävä 77,75 77,28
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila FP FP
Sija 2Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki 82,51 88,62
Sija 3Mannila Ossi IH 684 Kauhajoki 78,58 82,80
Sija 4Kangas Jarmo Ford 5000 Nivala 77,46 78,63
Sija 5Kallinen Lasse Nuffield Tyrnävä 68,71 67,49
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Vähätalo Jukka Ursula Somero FP 75,11
Sija 2Hämäläinen Pertti Bison Pöytyä 48,81 FP 70,75
Sija 3Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 48,69 FP 70,48
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki FP
Sija 2Hietanen Jukka Mad Moose Jurva 82,73 83,84
Sija 3Nisonen Markku Mad Max Myrskylä 59,90 67,88
Sija 4Isomäki Martti Diesel Koski TL 16,04 0,31
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP 103,69
Sija 2Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP 70,39
Sija 3Anteroinen Rauno Fine Line Tarvasjoki FP 47,71
Sija 4Matikainen Martti Paratiisin Kiitäjä Oulainen 56,62 69,72
Sija 5Mattila Pertti El Pollo Loco Kempele 16,28
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää 75,94 70,70
Sija 2Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska 70,87 73,59
Sija 3Poikselkä Mikko Case IH 1455 Kauhajoki 71,65 68,82
Sija 4Matikainen Martti New Holland Oulainen 67,62 71,31
Sija 5Isoaho Teemu Case 1056 Haapavesi 61,42 67,90
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Koskinen Juha Harkov T-150K Lappila FP
Sija 2Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska 99,37 95,88
Sija 3Mäkinen Anne Ursus 1634 Hyvinkää 92,86 54,60
Sija 4Poikselkä Mikko Case IH 1455 Kauhajoki 79,45 79,71
Sija 5Suorsa Jouni New Holland M160 Kestilä 72,87 71,23
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Vähätalo Jukka Ursula Somero 84,77 78,49
Sija 2Saarnio Marko Honey Bear Oulainen 78,44 81,44
 
SUPER STOCK 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Perä Mikko MP-LIFT Ylistaro 60,86
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Anteroinen Rauno Fine Line Tarvasjoki FP
Sija 2Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele 39,43
 
AVOIN LUOKKA 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP FP
Sija 2Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP 70,83
Sija 3Saarnio Aarne Honey Bear Oulainen 56,53