Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 29.06.2003 - Alahärmä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Uotila Saku Ford 5000 Kärkölä 64,38 69,18
Sija 2Laitamäki Jukka Ford 5000 Kauhajoki 66,93 69,16
Sija 3Myntti Mauri Fiat 640 Alavieska 64,08 64,17
Sija 4Laulumaa Esa MF 178 Oulainen disq 57,88
Sija 5Myntti Minna MF 178 Alavieska 4,00 47,13
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä 94,67
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila FP 96,02
Sija 2Voltti Tapani Valmet 805 Ylivieska 96,24 95,12
Sija 3Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki 96,17 disq
Sija 4Mannila Ossi IH 684 Kauhajoki 25,64 89,61
Sija 5Mäntykoski Simo Valmet 900 Nurmo 78,92 85,06
Sija 6Myntti Mauri MF 178 Alavieska 43,18 43,75
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Johanna Doris Kälviä FP
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä 97,24 92,34
Sija 3Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä 95,32
Sija 4Vähätalo Jukka Ursula Somero 76,81 71,87
Sija 5Kangas Tapio Red Cat Haapajärvi 74,90 34,27
Sija 6Hämäläinen Pertti Bison Pöytyä 47,76
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Hietanen Jukka Mad Moose Jurva 85,30 83,23
Sija 2Nisonen Martti Mad Max Myrskylä 78,72 76,97
Sija 3Henttonen Petri Baby Predator Ilmajoki 59,76 disq
Sija 4Leikkola Jarmo Grave Digger II Järvenpää 56,15 38,40
Sija 5Isomäki Martti Diesel Koski TL 53,25 -
Sija 6Haapalainen Reijo Backwood Bygmy Kempele 44,32 -
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Järvitalo Uuno Thunder Tyrnävä FP 78,58
Sija 2Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP 68,92
Sija 3Anteroinen Rauno Fine Line Tarvasjoki 76,55
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pirttinen Tapio Valmet 8950 Ylihärmä FP
Sija 2Hannula Tauno Ursus 1204 Alavieska 99,95 98,47
Sija 3Pentinmäki Ari Ursus 1224 Nurmo 91,03 77,25
Sija 4Kivimäki Sauli Zetor 14145 Alahärmä 76,60 83,13
Sija 5Kivimäki Voitto Valmet 805 Alavieska 67,40 70,46
Sija 6Yli-Hakola Mika Valmet 805 Nurmo 55,80 61,32
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila 95,92 91,72
Sija 2Uusitalo Osmo Ford 8210 Haapavesi 84,45 72,53
Sija 3Siermala Antti Valmet 33D Himanka 33,96 34,97
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Johanna Doris Kälviä FP
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä 99,32
Sija 3Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä 91,86
Sija 4Vähätalo Jukka Ursula Somero 79,39 -
Sija 5Kangas Tapio Red Cat Haapajärvi 74,04
 
SUPER STOCK 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Perä Mikko MP-LIFT Ylistaro FP FP
 
FARMI 8000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Koskinen Juha Igor Lappila 83,64 74,80
Sija 2Hannula Tauno Ursus 1204 Alavieska 77,24 71,54
Sija 3Peräaho Jouko Volvo BM 2654 Loimaa 69,45 68,86
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP
Sija 2Anteroinen Rauno Fine Line Tarvasjoki 70,89
 
TRUCKS open
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Nukala Mika Scania 164 Alahärmä FP FP
Sija 2Kivimäki Vesa Scania 144 Alahärmä FP 77,49
Sija 3Seppälä Esa Sisu E18 Jalasjärvi FP 75,00