Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 04.07.2004 - Alahärmä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Jukka Laitamäki Ford 5000 Kauhajoki FP
Sija 2Esa Laulumaa MF 178 Petäjäskoski 89,77 88,93
Sija 3Jarmo Kangas Ford 5000 Nivala 89,02 79,61
Sija 4Vesa Kallinen Nuffield 4 Tyrnävä 86,18 66,00
Sija 5Minna Myntti MF 178 Alavieska 83,42 78,65
Sija 6Mikko Kaijola Valmet 205 Vihti 78,72 78,35
Sija 7Timo Naaranoja Fordson Major Aura 74,21 73,93
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Haapalainen Reino MacGyver Eko T4 Kempele 78,45 71,84
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Timo Laine MF 699 Marttila 83,88 77,93
Sija 2Tapani Voltti Valmet 805 Ylivieska 82,59 69,96
Sija 3Pasi Viitamäki Ford 5000 Kauhajoki 77,22 59,70
Sija 4Simo Mäntykoski Valmet 900 Nurmo 77,06 70,86
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Johanna Herlevi Doris Jyväskylä FP FP
Sija 2Pekka Herlevi Sigma Power Kälviä FP 75,54
Sija 3Matti Herlevi Caesar Kälviä FP 69,92
Sija 4Pertti Hämäläinen Bison Pöytyä 75,50 86,87
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Markku Nisonen Mad Max Myrskylä 92,83 -
Sija 2Jukka Hietanen Mad Moose Jurva 85,37 DQ**
Sija 3Tommi Kotilainen Stormy Lightning IV Tarvasjoki 27,05 -
Sija 4Martti Isomäki Diesel Koski Tl 24,88 -
Sija 5Juho Siira Heartbreaker Oulu 0,52 -
Sija 6Jarmo Leikkola Grave Digger II Järvenpää DQ -
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Jukka Ojala MacGyver Eko T4 Tyrnävä FP 113,55
Sija 2Vesa Räisänen Chariot Of Fire Kempele 98,52 88,79
Sija 3Rauno Anteroinen Fine Line Tarvasjoki 53,30
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Tapio Pirttinen Valmet 8950 Ylihärmä FP 68,32
Sija 2Tauno Hannula Ursus 1204 Turbo Alavieska FP 66,05
Sija 3Sauli Kivimäki Zetor Alahärmä FP 65,65
Sija 4Mikko Tiainen Valmet 8750 Vihti FP 63,55
Sija 5Janina Palomäki Valmet 8750 Koski Tl 97,24 FP 58,34
Sija 6Jari-Pekka Peura New Holland TM 120 Nivala FP 53,58
Sija 7Matias Tofferi Valtra 8050 Nurmo 71,16 FP 53,12
Sija 8Ossi Mannila IH 955 Kauhajoki 72,84
Sija 9Jouko Peräaho Volvo BM 2654 Loimaa DQ*
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Osmo Uusitalo Twister Haapavesi FP
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pertti Hämäläinen Bison Pöytyä 40,28
 
SUPER STOCK 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Mikko Perä MP-Lift Ylistaro FP
 
FARMI 8000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Erkki Kananen Fiatagri 160-90 DT Pihtipudas FP 82,29
Sija 2Jouko Peräaho Volvo BM 2654 Loimaa 69,84 FP 74,82
Sija 3Tauno Hannula Ursus 1204 Turbo Alavieska FP 70,72
Sija 4Kai Jokinen Valtra Loimaa FP 64,71
Sija 5Markku Palomäki Valmet 8750 Koski Tl 93,87 85,74
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Vesa Räisänen Chariot Of Fire Kempele FP
Sija 2Rauno Anteroinen Fine Line Tarvasjoki 71,41
 
KUORMA-AUTOT avoin
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pentti Lammi Scania Alahärmä FP
Sija 2Ensio Suomivirta Scania Alahärmä 84,17