Lauantai 04 päivä Joulukuuta 2021 - Viikko 48

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 03.07.2005 - Alahärmä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laitamäki Jukka Ford 5000 Kauhajoki FP 70,89
Sija 2Kallinen Vesa Nuffield 4 Tyrnävä 85,36 FP 60,81
Sija 3Myntti Minna MF 178 Alavieska 98,02 Disq.
Sija 4Naaranoja Timo Fordson Major Aura 91,50 Disq.
Sija 5Laulumaa Esa MF 178 Petäjäskoski 88,32 70,55
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Haapalainen Reijo MacGyver Eko T4 Kempele FP
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laine Timo MF 699 Marttila 97,35 FP
Sija 2Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki 90,09 95,79
Sija 3Kallinen Lasse Nuffield 4 Tyrnävä 84,54 78,16
Sija 4Voltti Tapani Valmet 805 Ylivieska 77,49 41,78
Sija 5Jungerstam Thomas MF 590 Jepua 64,50 69,72
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä FP
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä 79,84 94,54
Sija 3Herlevi Johanna Doris Jyväskylä 93,73 88,72
Sija 4rn Johannes The Eagle Kuni 72,90 73,15
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki FP
Sija 2Nisonen Martti Mad Max Myrskylä 93,45 26,43
Sija 3Nisonen Markku Crazy Max Myrskylä 90,07 -
Sija 4Nurmi Riku Grave Digger II Lappila 50,40 -
Sija 5Isomäki Martti Diesel Koski TL 3,15 -
Sija 6Henttonen Petri Baby Predator Ilmajoki - -
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele 85,73 -
Sija 2Ojala Jukka MacGyver Eko T4 Kempele 84,11 -
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Tiainen Mikko Valmet 8750 Vihti FP
Sija 2Furu Janne NH TM155 verpurmo 87,14 62,35
Sija 3Mannila Ossi 955 IH Kauhajoki 78,39 27,32
Sija 4Björklund Jonas Fiatagri Winner F140 Kruunupyy 64,44 78,13
Sija 5Peräaho Jouko Volvo BM 2654 Loimaa 76,16 70,24
Sija 6Kivimäki Sauli Zetor 14145 Alahärmä 72,28 61,25
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Uusitalo Osmo Twister Oulainen 67,17 -
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Jokinen Kai Valtra T170 Loimaa FP 68,44
Sija 2Peräaho Jouko Volvo BM 2654 Loimaa FP 53,59
Sija 3Kaijola Mikko Valtra S260 Vihti FP 53,17
Sija 4Peräaho Leo John Deere 7810 Loimaa FP 50,87
Sija 5Tiainen Mikko Valmet 8750 Vihti 80,86 88,36
Sija 6Furu Janne NH TM155 verpurmo 80,17 86,24
Sija 7Kananen Erkki Fiat 160-90 Pihtipudas 74,39 76,84
Sija 8Sundholm Andre Ford TV30 Pensala 64,11 40,80
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Johanna Doris Jyväskylä 95,95 -
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP
 
KUORMA-AUTOT avoin
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Lammi Pentti Scania R 164 580 Alahärmä FP
Sija 2Suomivirta Ensio Scania R 164 580 Alahärmä FP
Sija 3Korpela Ari Sisu Cat 630 Soini FP
Sija 4Pihakari Jukka Sisu E14 Alahärmä FP
Sija 5Keto Tapio Mercedes Benz Lappajärvi FP