Lauantai 04 päivä Joulukuuta 2021 - Viikko 48

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 24.07.2005 - Tyrnävä Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Laitamäki Jukka Ford 5000 Kauhajoki 75,28 -
Sija 2Myntti Minna MF 178 Alavieska 63,34 69,57
Sija 3Laulumaa Esa MF 178 Petäjäskoski 65,79 67,65
Sija 4Kallinen Lasse Nuffield 4 Tyrnävä 64,84 58,93
Sija 5Naaranoja Timo Fordson Major Aura 49,51 -
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Haapalainen Reijo MacGyver Eko T4 Kempele 84,18
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Viitamäki Pasi Ford 5000 Kauhajoki FP
Sija 2Laine Timo MF 699 Marttila 97,12
Sija 3Voltti Tapani Valmet 805 Ylivieska 88,54
Sija 4Kallinen Vesa Nuffield 4 Tyrnävä 76,14
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Pekka Doris Kälviä FP 92,62
Sija 2Herlevi Matti Caesar Kälviä FP 66,07
Sija 3Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä FP -
Sija 4rn Johannes The Eagle Kuni 91,21 48,42
Sija 5Kangas Tapio Red Cat Haapajärvi 17,76 35,03
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Nisonen Markku Crazy Max Myrskylä FP
Sija 2Kotilainen Tommi Stormy Lightning IV Tarvasjoki 98,01 90,70
Sija 3Nisonen Martti Mad Max Myrskylä 66,01 83,62
Sija 4Isomäki Martti Diesel Koski TL 69,06 18,09
Sija 5Siira Juho Heartbreaker II Tyrnävä 42,64 -
Sija 6Henttonen Petri Baby Predator Ilmajoki 36,50 34,15
Sija 7Nurmi Riku Grave Digger II Lappila 24,80 -
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP 86,05
Sija 2Ojala Jukka MacGyver Eko T4 Tyrnävä FP 77,86
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Mannila Ossi IH 955 Kauhajoki FP 83,65
Sija 2Tiainen Mikko Valmet 8750 Vihti FP 70,96
Sija 3Hannula Tauno Ursus 1024 Turbo Alavieska 94,30
Sija 4Peräaho Jouko Volvo BM 2654 Loimaa 92,91
Sija 5Kivimäki Sauli Zetor 14145 Alahärmä 86,29
Sija 6Janne Furu NH TM 155 verpurmo 83,08
Sija 7Kannisto Pauli Volvo BM 810 Ypäjä 82,38
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Uusitalo Osmo Twister Haapavesi 76,2
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Peräaho Leo JD 7810 Loimaa FP 75,08
Sija 2Peräaho Jouko Volvo BM 2654 Loimaa FP 1,00
Sija 3Jokinen Kai Valtra T170 Loimaa 87,40
Sija 4Tiainen Mikko Valmet 8750 Vihti 85,44
Sija 5Kaijola Mikko Valtra S260 Vihti 82,24
Sija 6Kananen Erkki Fiatagri 160-90 DT Pihtipudas 76,61
Sija 7Janne Furu NH TM 155 verpurmo 73,07
Sija 8Kivimäki Vesa Zetor 14145 Alahärmä 67,28
Sija 9Hannula Tauno Ursus 1204 Turbo Alavieska DQ*
 
PRO STOCK 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Herlevi Matti Caesar Kälviä FP -
Sija 2Herlevi Pekka Sigma Power Kälviä FP -
Sija 3Herlevi Pekka Doris Kälviä 81,87
Sija 4rn Johannes The Eagle Kuni 72,07
Sija 5Kangas Tapio Red Cat Haapajärvi 0,20
 
MODIFIED 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Räisänen Vesa Chariot of Fire Kempele FP