Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 04.08.2012 - Nurmes Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pikku-Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo FP 69.81
Sija 2Ford 5000 Ville Koivuniemi Komi FP 66.53
Sija 3Nuffield 4 Juha Mäkelä Uusikartano 46.51 FP 63.74
Sija 4Nuffield Lasse Kallinen Tyrnävä 89.14 49.23
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Bandit Mikko Poikselkä Päntäne 98.26 99.99
Sija 2Herkules Jukka Naaranoja Riihikoski 97.57 96.57
Sija 3Big Brother Timo Naaranoja Aura 89.99 88.30
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo FP 79.73
Sija 2Devil`s Power Jarno Koskelainen Lappeenranta FP 72.72
Sija 3Mac Gyver eko T4 Reijo Haapalainen Kempele 4.25 12.84
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Fiat 1000 Juha Vainionpää Kauhajoki FP
Sija 2MF699 Timo Laine Marttila 84.07 85.97
Sija 3Ursus 1201 Markku Koponen Haapajärvi 62.87 80.42
Sija 4Pikku-Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo 56.22 65.06
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Caesar Matti Herlevi Kälviä FP 87.32
Sija 2Sigma Power Pekka Herlevi Kälviä FP 80.93
Sija 3Doris Ville-Matti Vuollet Kalajoki 39.83 FP 72.89
 
Race Trucks 6500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Scania 143 Sauli Kivimäki Alahärmä FP 61.07
Sija 2Volvo Titan Pekka Herlevi Kälviä FP 60.17
Sija 3Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi FP 55.58
Sija 4Sisu SR 340 Ari Karen Monninkylä 99.39 88.13
Sija 5Pikku Harald Leo Krook Karstula 93.41 70.32
Sija 6Jyry Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 77.14 75.87
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo FP
Sija 2Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 88.38
Sija 3Brigadier Heikki Järvitalo Tyrnävä 74.73 74.44
Sija 4Devil`s Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 50.49 67.89
Sija 5Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 61.78
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Fiat 1300 super Lasse Korpela Lappeenranta 90.31 86.72
Sija 2Zetor 12011 Jonna Mäkelä Kauhajoki 82.99 83.68
Sija 3Sinikka Jani Riikola Oulu 78.69 70.01
Sija 4- Pasi Rintala - 76.08 77.70
Sija 5Fiat 1000 Juha Vainionpää Kauhajoki 74.17 73.66
Sija 6MF 2620 Lauri Partanen Nurmes DQ 73.35
Sija 7- Mika Junnikkala - 64.23 64.92
Sija 8Fiat 115 Matias Rumpu Lappeenranta 64.08 61.80
Sija 9Ford 8700 Tuomo Nissinen Ilomantsi 56.25
 
Heavy Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo FP 98.25
Sija 2Brigadier Heikki Järvitalo Tyrnävä FP 5.56
Sija 3Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 67.10 68.95
Sija 4Mac Gyver eko T4 Jukka Rytilä Oulu 33.77 36.63
 
Super Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Foxy Beibe Heikki Takala Lappajärvi 90.13 84.97
Sija 2Koljatti 2 Jukka Laitamäki Päntäne 81.09 88.61
Sija 3Hot Hunter Ville Pitkämäki Härmä 86.24 85.55
Sija 4Red Hot Tommy Karlsson Jepua 85.27 82.51
Sija 5Bambi Daniel Brännström Alaveteli 83.58 78.05
Sija 6Midnight Oil Mats Skoglund Solf 72.51 70.77
 
Farm Sport 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Volvo BM 2654 Jouko Peräaho Loimaa 87.19 79.43
Sija 2John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa 84.16 79.49
Sija 3Fiat 1300 Lasse Korpela Lappeenranta 77.05 74.94
Sija 4Valtra 151 Aki Kylliäinen Savitaipale 64.47 67.51
Sija 5Sinikka Jani Riikola Oulu 66.12 65.23
Sija 6Fiat 160-90 Kasperi Rumpu Lappeenranta 55.84 54.78
 
Race Trucks 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Scania Sauli Kivimäki Alahärmä FP 75.43
Sija 2Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi FP 70.52
Sija 3Volvo Titan Pekka Herlevi Kälviä DQ FP 38.24
Sija 4Pikku Harald Leo Krook Karstula 79.65 89.50
Sija 5Jyry Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 80.57 79.11
Sija 6Sisu SR 340 Ari Karen Monninkylä 40.33