Lauantai 21 päivä Syyskuuta 2019 - Viikko 38

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2009


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Nuffield 4 Kallinen Lasse Tyrnävä                 65
Sija 9Ford 5095 Andergård Simo Askola                 62
Sija 9Nuffield 4 Mäkelä Juha Pöytyä                 56
Sija 9Ford 5000 Uotila Saku Järvelä                 10
Sija 9Blue Wind Haapala Lasse Seinäjoki                 6
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Bandit Poikselkä Mikko Kauhajoki                 72
Sija 9Bison Hämäläinen Pertti Riihikoski                 59
Sija 9Herkules Naaranoja Jukka Riihikoski                 48
Sija 9Big Brother Naaranoja Timo Aura                 46
Sija 9Red Wind Ivan Haapala Raimo Veteli                 30
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo                 72
Sija 9Bad Boy Ojala Jukka / Ville Tyrnävä                 63
Sija 9MacGyver Eko T4 Heikkala Heli Kempele                 22
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1MF 699 Laine Timo Marttila                 65
Sija 9Fiat 1000 Vainionpää Juha Kauhajoki                 57
Sija 9Ursus 1201 Rintala Markus Haapajärvi                 55
Sija 9Valmet 903 Jokinen Kalle Loimaa                 40
Sija 9Leyland 285 Peräaho Leo Loimaa                 32
Sija 9Nuffield 4 Kallinen Vesa Tyrnävä                 8
Sija 9Valmet 1203 Salmela Markku Haapajärvi                 6
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Countdown Herlevi Johanna / Herlevi Pekka / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä / Kälviä                 63
Sija 9The Eagle Örn Johannes / Christer Kuni                 43
Sija 9Sigma Power Hyyppä Antti / Herlevi Pekka / Herlevi Johanna Kälviä / Kälviä / Vaajakoski                 33
Sija 9Caesar Herlevi Matti Kälviä                 32
Sija 9Doris Herlevi Johanna / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä                 24
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Diesel Isomäki Martti Koski TL                 51
Sija 9Stormy Lightning V Kotilainen Tommi Tarvasjoki                 50
Sija 9Another Grave Digger Hietanen Jari Järvenpää                 43
Sija 9Heartbreaker II Siira Juho Tyrnävä                 28
Sija 9Pörriäinen Komulainen Jarkko Valtimo                 24
Sija 9Ice Cold Autio Antti Oulu                 16
 
Race Trucks 6500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Sisu SR 340 Falck Mika Askola                 72
Sija 9Jyry-Sisu Äyräväinen Tero Porvoo                 63
Sija 9Sisu SM 260 Lamberg Jori Nurmijärvi                 50
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo                 75
Sija 9Bad Boy Ojala Ville / Jukka Tyrnävä                 46
Sija 9MacGyver Eko T4 Haapalainen Reijo Kempele                 24
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Zetor 12011 Mannila Ossi / Joonas Kauhajoki                 64
Sija 9Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa                 57
Sija 9Fiat 1300 Super Korpela Lasse Lappeenranta                 52
Sija 9Ford 8000 Tuutti Timo / Leikkola Jarmo Askola / Järvenpää                 46
Sija 9Deutz Fahr Suvanto Teemu Oulainen                 20
Sija 9MF 2620 Partanen Lauri Nurmes                 18
Sija 9Valtra 8750 Tiainen Mikko Vihti                 8
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1Hot Hunter Pitkämäki Ville Alahärmä                 69
Sija 9MF 2640 Hämäläinen Pertti Pöytyä                 55
Sija 9Koljatti Laitamäki Jukka Kauhajoki                 45
Sija 9Midnight Oil Skoglund Jonas / Karlsson Tommy Vikby                 42
Sija 9Bambi Brännström Daniel Alaveteli                 40
Sija 9Foxy Beibe Takala Heikki Lappajärvi                 20
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:# 8:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Peräaho Leo Loimaa                 57
Sija 9Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa                 51
Sija 9Case IH MX150 Wester Nils-Erik Pietarsaari                 34
Sija 9Deutz Fahr 165 Suvanto Teemu Oulainen                 30
Sija 9Ford TW-35 Tammi Juha Karjalohja                 8