Sunnuntai 12 päivä Heinäkuuta 2020 - Viikko 28

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2009


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Nuffield 4 Kallinen Lasse Tyrnävä               65
Sija 8Ford 5095 Andergård Simo Askola               62
Sija 8Nuffield 4 Mäkelä Juha Pöytyä               56
Sija 8Ford 5000 Uotila Saku Järvelä               10
Sija 8Blue Wind Haapala Lasse Seinäjoki               6
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Bandit Poikselkä Mikko Kauhajoki               72
Sija 8Bison Hämäläinen Pertti Riihikoski               59
Sija 8Herkules Naaranoja Jukka Riihikoski               48
Sija 8Big Brother Naaranoja Timo Aura               46
Sija 8Red Wind Ivan Haapala Raimo Veteli               30
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo               72
Sija 8Bad Boy Ojala Jukka / Ville Tyrnävä               63
Sija 8MacGyver Eko T4 Heikkala Heli Kempele               22
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1MF 699 Laine Timo Marttila               65
Sija 8Fiat 1000 Vainionpää Juha Kauhajoki               57
Sija 8Ursus 1201 Rintala Markus Haapajärvi               55
Sija 8Valmet 903 Jokinen Kalle Loimaa               40
Sija 8Leyland 285 Peräaho Leo Loimaa               32
Sija 8Nuffield 4 Kallinen Vesa Tyrnävä               8
Sija 8Valmet 1203 Salmela Markku Haapajärvi               6
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Countdown Herlevi Johanna / Herlevi Pekka / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä / Kälviä               63
Sija 8The Eagle Örn Johannes / Christer Kuni               43
Sija 8Sigma Power Hyyppä Antti / Herlevi Pekka / Herlevi Johanna Kälviä / Kälviä / Vaajakoski               33
Sija 8Caesar Herlevi Matti Kälviä               32
Sija 8Doris Herlevi Johanna / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä               24
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Diesel Isomäki Martti Koski TL               51
Sija 8Stormy Lightning V Kotilainen Tommi Tarvasjoki               50
Sija 8Another Grave Digger Hietanen Jari Järvenpää               43
Sija 8Heartbreaker II Siira Juho Tyrnävä               28
Sija 8Pörriäinen Komulainen Jarkko Valtimo               24
Sija 8Ice Cold Autio Antti Oulu               16
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Sisu SR 340 Falck Mika Askola               72
Sija 8Jyry-Sisu Äyräväinen Tero Porvoo               63
Sija 8Sisu SM 260 Lamberg Jori Nurmijärvi               50
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo               75
Sija 8Bad Boy Ojala Ville / Jukka Tyrnävä               46
Sija 8MacGyver Eko T4 Haapalainen Reijo Kempele               24
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Zetor 12011 Mannila Ossi / Joonas Kauhajoki               64
Sija 8Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa               57
Sija 8Fiat 1300 Super Korpela Lasse Lappeenranta               52
Sija 8Ford 8000 Tuutti Timo / Leikkola Jarmo Askola / Järvenpää               46
Sija 8Deutz Fahr Suvanto Teemu Oulainen               20
Sija 8MF 2620 Partanen Lauri Nurmes               18
Sija 8Valtra 8750 Tiainen Mikko Vihti               8
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1Hot Hunter Pitkämäki Ville Alahärmä               69
Sija 8MF 2640 Hämäläinen Pertti Pöytyä               55
Sija 8Koljatti Laitamäki Jukka Kauhajoki               45
Sija 8Midnight Oil Skoglund Jonas / Karlsson Tommy Vikby               42
Sija 8Bambi Brännström Daniel Alaveteli               40
Sija 8Foxy Beibe Takala Heikki Lappajärvi               20
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:# 7:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Peräaho Leo Loimaa               57
Sija 8Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa               51
Sija 8Case IH MX150 Wester Nils-Erik Pietarsaari               34
Sija 8Deutz Fahr 165 Suvanto Teemu Oulainen               30
Sija 8Ford TW-35 Tammi Juha Karjalohja               8